Пневматичні пружинно-поршневі гвинтівки - це різновид зброї, яка працює за принципом виштовхування кулі стисненим повітрям або газом. Пневматика виникла вже давно, пройшла етапи розвитку і вдосконалення. Користуватися зброєю нескладно, тому вона і має велику популярністю.

Найголовніша відмінність між вогнепальною зброєю і пневматикою - в конструкції і використовуваних боєзапасах. Потужність енергії стисненого повітря або газу, за рахунок якого робиться постріл, набагато слабкіший, ніж у вогнепальній. Теоретично потужність пневматики може бути будь-яка. У 19 столітті пневматика була альтернативою звичайній вогнепальній.

З якою метою використовують пневматику?

При покупці даного виду зброї люди переслідують такі цілі:

  • Для спортивних заходів. Існують спортивні змагання, в яких застосовують пневматичні пістолети і рушниці. Учасники змагань досягають високої майстерності у влучності пострілів. Певні моделі зброї призначені спеціально для тренування точності пострілу.
  • Плінкінг. Багато, виїжджаючи на природу за місто, люблять постріляти по паперовим стаканчиках, бляшанкам або по пляшках. Такий спосіб розваги полюбляють любителі екстремального відпочинку.
  • Полювання на дрібну дичину. Не будь-який вид пневматики підійде для полювання. Існують спеціальні моделі, на придбання яких потрібен дозвіл. Наприклад, не можна користуватися зброєю без ліцензії, якщо її потужність вище 3 Дж.
  • Самозахист. Підійде тим, хто живе далеко від цивілізації або любить все літо проводити далеко за містом, де-небудь в будиночку в глушині лісу. Пам'ятайте, що пневматикою можна серйозно поранити людину.

З чого складається пневматична зброя?

Пневматика по конструкції схожа з вогнепальною.

Курок в звичному виконанні.
Не потрібно проводити процес взводу курка, ударника і бойової пружини, так як в патронної гільзі немає капсул. Спусковий механізм захищений від мимовільного пострілу, який може статися при випадковому падінні.

Запобіжник.
Ця система дозволяє перевозити і зберігати зброю в безпечному режимі. Є автоматична система запобіжника. Працює наступним чином. Постріл не проводиться, якщо стовбур опущений не до кінця або рух курка не повний. Неавтоматичну модель потрібно відключати вручну, докладаючи зусилля.

Ствол.
Конструкція ствола така ж, як і у вогнепальній: вхід для кулі і нарізна частина ствола. Патронник є тільки в тих моделях, де перед пострілом потрібно накачування газом.

Система дозування.
У вогнепальних моделях такий елемент відсутній. У пневматику без системи дозування не обійтися, так як потрібно регулювати тиск подачі стисненого повітря або газу.

Система прицілу.
Буває різних типів: оптична, механічна, з лазерним підсвічуванням.

Механізм живлення.
Конструкція потрібна для того, щоб безперервно подавати боєприпаси до виходу зі ствола. Асортимент боєприпасів для пневматики різноманітний.

Це основні деталі конструкції, які є і в пневматиці, і у вогнепальній зброї.

 

Принцип роботи пневматики

Механізм пружинно-поршневих моделей простий і довговічний, тому користується великим попитом на сьогоднішній день. Головною частиною всієї конструкції є повітряна ємність, яка продовжує ствольную лінію, поршень і пружина.

Коли ви тиснете на курок, поршень починає рухатися в порожнині повітряної ємності, таким чином пружина стискається. Не дає поршню рухати спусковий механізм. Коли ви натискаєте на спусковий гачок, в циліндрі стиснута пружина тисне на поршень. Внаслідок інерційного руху, тиску маси і залишкової сили поршень прямує до виходу.

Стискається повітря, який розділяє поршень і боєприпас. Куля починає рухатися тоді, коли стиснене повітря подолав силу тертя боєзапасу об стінки ствола. Під дією максимального імпульсу куля рухається до виходу зі ствола. У цей час тиск в циліндрі падає і поршень повертається на дно циліндра.

Боєприпаси для пневматичної зброї

Часто кулі виготовляють свинцеві. Це м'який метал, тому куля легко пройде по нарізу. Однак боєприпаси часто виготовляють такої форми, щоб вони легко проходили по гладкоствольному отвору. Потужність пневматики може бути настільки висока, що швидкість кулі досягає швидкості звуку, але в процесі проходження по стволу боєприпас переміщається не ідеально на своєму шляху, тому надточного пострілу досягти складно. Однак незважаючи на це точності пострілу пневматики вистачає для використання її в спортивних і розважальних цілях, для самооборони.

 

Що мати на увазі перед покупкою пневматичної гвинтівки?

Ви визначили, які основні характеристики будуть головними при виборі зброї. Але для початку дайте для себе відповіді на деякі питання.

З якою метою купуєте гвинтівку. Для полювання на дрібних тварин підійдуть певні моделі, а для використання пневматики з розважальною метою підійдуть інші варіанти. Теоретично будь-яку гвинтівку можна використовувати багатофункціонально. Але відомі виробники виготовляють певний тип гвинтівки з чітким призначенням, щоб спростити вибір.

На яку відстань будете стріляти. Для далеких відстаней підійде потужна зброя, а на близькі дистанції - моделі невеликої потужності зі швидкістю вильоту кулі до 200 м / с.

Врахуйте, що пневматика вимагатиме обслуговування. Тому кошти розраховуйте не тільки на початкове придбання, але і на покупку боєприпасів і аксесуарів.