У випадку з дрібними тваринами або птахами повноцінна вогнепальна зброя - не найкращий вибір як для початківця, так і для досвідченого звіролова або траппера. Тут найкраще себе показує полювання з воздушки, так як пневматика має низку переваг:

 1. Слабка вражаюча здатність. В даному випадку це плюс, так як туша тварини збережеться в бездоганному вигляді.
 2. Низький рівень шуму. Якщо використовувати Хатсан для полювання з глушником, рівень шуму при стрільбі буде мінімальним, наскільки це взагалі можливо. Як наслідок, постріл не будуть розполохувати всіх тварин в окрузі.
 3. Зручність використання. Пневматична зброя влаштовано досить просто, і за ним легко доглядати в порівнянні з повноцінним вогнестрілом. Від людини не потрібно великого досвіду в поводженні.
 4. Висока точність і кучність стрільби. Якщо використовувати оптичний приціл, полювання з Хатсаном стане значно легше, і ви зможете ефективно вражати цілі навіть на дистанції 100-120 метрів. Але таку відстань по плечу здолати тільки довгоствольною гвинтівок калібру 4.5 мм або більше.

Турецький виробник Hatsan пропонує великий вибір пневматичних гвинтівок для самих різних цілей і завдань. Розберемося, чому цей бренд утримує першість на ринку і як вибрати модель для полювання на різні види тварин.

Плюси і мінуси гвинтівок «Хатсан» для полювання

Основні плюси:

 • висока потужність (найбільш просунуті моделі забезпечують початкову швидкість польоту кулі до 400 м / с);
 • бездоганна якість використовуваних матеріалів: корпус збирають з ударостійкого пластику з використанням великої кількості металевих елементів;
 • довговічність;
 • хороша ергономіка.
 • величезний асортимент моделей на будь-який смак

До мінусів можна віднести хіба що велику вагу у багатьох гвинтівок і значну ціну: людина, що займається мисливським промислом на аматорському рівні, далеко не завжди готовий викласти такі гроші за пневматичну гвинтівку. Але, якщо ви всерйоз захопилися цим ремеслом, кращого варіанту на ринку не знайти.

Полювання з воздушки: для яких тварин актуально

Мабуть, найбільшим представником фауни, на якого можна полювати з Хатсаном - бобер. Тварина володіє не малим розміром і товстою шкурою, яку пробити дуже складно. Калібр 4.5 мм, який використовується в рушницю Hatsan, підійде лише в разі прицільної стрільби в область грудини або в голову. Стріляючи зі снайперським прицілом і цілячись в життєво важливі органи, ви без зусиль зможете полювати навіть на таких великих тварин. Рекомендована дальність стрільби - до 80 метрів.

Добре зарекомендувала себе пневматика на зайця. Класична гвинтівка класу «Магнум» (Hatsan 125) ідеально впорається з цим завданням. Стріляти також рекомендується в область голови. Найкраще - в потиличну частину, щоб не зіпсувати шкіру.

Полювання на качку з пневматикою теж пройде як по маслу, не кажучи вже про птахів меншого розміру. Використовуючи глушник, мисливець з Хатсаном перетворюється в безшумного вбивцю, здатного за кілька секунд добути 3-5 тушок дичини, якщо вміє швидко заряджати і цілитися. Ефективна дальність стрільби сягає 120 метрів, але ідеальним відстанню вважається 25-50 метрів, так як на цій дистанції кулі мають оптимальну вражаючою силою і летять точно в ціль.

Список тварин, на яких полювання з Хатсаном буде продуктивною:

 • фазан;
 • ховрах;
 • рябчик;
 • заєць;
 • ворони;
 • дрізд;
 • бабак;
 • бурундук;
 • горлиця;
 • білка.

Сюди ж відносяться будь-які інші представники фауни зі схожими розмірами і вагою. Гвинтівки Hatsan мають оптимальний калібр і забезпечують більшу потужність пострілу, завдяки чому і стали улюблені мільйонами промисловиків.

На які характеристики звертати увагу при покупці

 1. Калібр. Якщо у вас немає спеціального дозволу, то для полювання з воздушки брати варто тільки 4.5 мм.
 2. Дальність стрільби.
 3. Точність і купчастість. Залежить від багатьох факторів, але найбільш значимий з них - довжина ствола. Чим довше стовбур, тим простіше цілитися і легше передбачити поведінку кулі. При полюванні на спритних тварин на кшталт зайця, пневматика з довгим стволом показує себе просто чудово.
 4. Початкова швидкість кулі. Визначає максимальну дальність, при якій куля зберігає кінетичну енергію.
 5. Тип ствола. Найкращий варіант - сталевий стовбур з нарізами. У цьому випадку траєкторія руху кулі більш передбачувана. Куля летить далі, а кучність зростає.

Підходити до вибору гвинтівки Хатсан для полювання потрібно уважно, намагаючись вибрати зброю, максимально відповідне з ергономіки і характеристикам. І пам'ятайте: полювання зближує нас з природою, привчає до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою. Успіхів!