Сьогодні дуже багато людей захоплюються зброєю і стріляниною, тому питання покупки пістолетів і гвинтівок сьогодні дуже актуальні. Одні купують їх для ігор або спортивних захоплень, інші - для самооборони і захисту. Однак актуальним залишається питання, чи потрібно офіційно оформляти будь-які документи для того, щоб використання пневматики в Україні було безперешкодним?
Для початку давайте взагалі розберемося, що таке пневматична зброя, і які його відмінності від бойового. Представлені пістолети або гвинтівки - це вид зброї для стрільби, в якому відсутня пороховий заряд, а постріл робиться під впливом стиснутого повітря. Замість патрона в пістолетах використовується балончик з вуглекислим газом, а в гвинтівках або попередньо закачаний в резервуар газ, або кручена пружина. Зазвичай така зброя має невелику потужність, тому використовується для стрільби по банкам або спортивної стрільби. Купити подібний виріб в Україні можна, відвідавши інтернет-магазин пневматичної зброї «OneShot».
Дозвіл на пневматику - оформляти чи ні?
Якщо зібралися купити собі зброю такого типу, поставитися до цього питання потрібно серйозно потрібно з належною увагою. Прописують всі нюанси про його використанні у відповідних законах, за порушення яких передбачено адміністративний штраф.
Пневматика - це не бойова зброя, однак з його допомогою можна нанести серйозні травми людині або навіть убити. Деякі її підвиди все ж вимагають спеціальних дозвільних документів. В Україні законодавча база дозволяє вільно використовувати зброю, калібр кулі якого не більше 4,5 міліметрів. Його можна купувати, не побоюючись, і без оформлення спеціальних документів.
Чи варто оформляти ліцензію на представлений пістолет?
Такий папір, як ліцензія - це теж якесь дозвіл, що видається відповідними органами, хоча є і певні відмінності. На малопотужну пневматику оформляти її не потрібно. Але якщо дулова енергія або калібр набагато вище дозволеного, то рутинного оформлення документів не уникнути.
Які існують правила носіння зброї?
Якщо в багатьох країнах враховується не тільки калібр, але ще і дулова енергія зброї, то у нас в країні таких обмежень немає. Наприклад, гвинтівку калібром 4,5 мм з 35 Дж, тобто досить потужну, можна купити просто так, а таку ж гвинтівку, але калібром 5,5 мм і з 7,5 Дж, тобто в чотири рази менше потужну, вже не можна ні продавати, ні купувати без документів, тільки за спеціальним дозволом.
Однак існують свої винятки - це стартові або шумові пістолети, їх діаметр кулі 9 мм, але так як вони стріляють тільки холостими патронами, через спеціальних заглушок, їх можна продавати і купувати без перешкод. В інших випадках потрібно буде оформляти дозвільні документи. Так як вважається, що зброя калібром більше 4,5 міліметрів несе загрозу життю і здоров'ю людини.
На яку пневматику все-таки потрібні документи?
В даному розділі мова піде про спортивні і мисливській зброї, потужність яких досить висока і калібр істотно перевищує допустимі 4,5 мм. Такі гвинтівки можна сміливо зарахувати до категорії потужного мисливської зброї з високою поражаемой здатністю, тому, щоб мати можливість стріляти з нього, вам доведеться оформити не один документ.
Вам потрібно буде подбати про:
- Ліцензії на покупку такої гвинтівки.
- Її реєстрації.
- Отриманні дозвільної документації на її носіння, зберігання і використання, звичайно ж, за межами населених пунктів, в місцях, призначених для стрільби.
Це вже досить серйозний тип зброї, який вимагає правильних умов зберігання, без яких вам просто відмовлять у видачі дозвільних документів. Будьте уважні, дотримуйтеся законів і правила, захоплюючій вам стрільби!